Zhodnocení sezóny 2018 v PN i něco navíc :-)

vloženo: 02. 03. 2019

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3.

Po předchozích sezónách bojů v mistrovství České republiky a zisku několika titulů republikového mistra se Václav Dunovský rozhodl se svým týmem plně soustředit v sezóně 2018 na šampionát European Rallye Trophy (ERT).

„Pro rok 2018 jsme získali statut reprezentantů ČR a vystupovali tak po celou sezónu pod hlavičkou národního týmu v případě motoristických disciplín ACCR Czech Team. Závodili jsme v šampionátu ERT, což je mistrovství rozdělené do jednotlivých evropských zón. Nás se týkala ERT Central a tedy soutěže v Česku, Chorvatsku, Rakousku, Polsku, Slovinsku a Německu,“ upřesnil Václav Dunovský. Se spolujezdcem Petrem Glösslem a osvědčeným Peugeotem 208 R2 se poměřoval se zdatnou zahraniční konkurencí na dosud neznámých rychlostních zkouškách. „V okolních státech se jezdí nádherné a těžké soutěže. Člověk k tomu musí přistoupit trochu jinak, včetně nastavení auta, jízdního stylu a třeba spolujezdcova rozpisu, který je extrémně důležitý, jelikož díky členitosti a charakteru jednotlivých RZ si nelze zapamatovat ani metr,“ dodal Václav Dunovský.

Rok 2018, který stál závodníky hodně sil, ať už přímo na trati nebo v zázemí, je však už minulostí a za dveřmi čeká start do nové sezóny 2019. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu Dunovský s Glösslem plánují akci pro poděbradskou veřejnost. „Poprvé se do auta posadím 23. března 2019 na tradičním oficiálním testování v Žiželicích. Jelikož se dlouhodobě snažíme naši závodní činnost propojit i s dobročinnými projekty, mohu prozradit, že v březnu uskutečníme akci, do které se budou moci zapojit doslova celé Poděbrady a bude tam i návaznost na sedačku spolujezdce v našem Peugeotu 208 R2,“ slibuje Václav Dunovský a se svým parťákem ze soutěžního auta podpoří akci „Chraň svůj život a můžeš zachránit život“ pro nadaci Kapka naděje a Registr dárců krvetvorných buněk při pražském IKEM.

Více informací o tom, jak v březnu udělat nejen sobě o Kapku lepší život, zájemci najdou v dalších vydáních Poděbradských novin a na webu i facebooku Dunovského závodního týmu.

autor: Olga Vendlová

Odkaz: http://podebradskenoviny.cz/download/noviny_pdf_21._02._19.pdf


Hlavní stránka Zprávy